Aktualności

MAJOWE BIEGANIE W MIŃSKU

MAJOWE BIEGANIE W MIŃSKU


Drugim przystankiem na trasie Grand Prix Traktu Brzeskiego 2019 są Ogólnopolskie Biegi Uliczne 24. Mazowiecka Piętnastka i 5. Mazowiecka Piątka. Po inaugurującym nasz cykl Półmaratonie Wiązowskim wybieramy się więc na majowe bieganie w Mińsku Mazowieckim.

Mińsk Mazowiecki to jedno z najstarszych miast wschodniego Mazowsza, to właśnie tutaj w ostatnią niedzielę maja nieprzerwanie od 1996 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Dystans, który uczestnicy pokonywali od pierwszej edycji to 15 km.
W 2015 roku do piętnastu kilometrów dołączył bieg na 5 km, który od pierwszej edycji został włączony do cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego. Tradycyjnie bieg główny poprzedzony jest biegami dziecięcymi na różnych dystansach.

 plakat-mini

Majowe biegi są imprezą z tradycjami, a dzięki szczeremu zaangażowaniu wielu osób prywatnych, instytucji, organizacji zbierają pozytywne opinie uczestników, kibiców, zaproszonych gości i mediów. W ciągu 20 lat impreza ewoluowała, w 1996 roku na starcie pojawiło się
69 zawodników, w roku 2016 na obu dystansach pobiegło łącznie 618 osób, zaś rok 2017 i 2018 to start już prawie 800 zawodników. W biegach dziecięcych i młodzieżowych biegnie rokrocznie ponad 350 osób, co łącznie daje ok. 1000 biegaczy.

Mińskie biegi szczycą się tym, iż trud zawodników nagradzany jest w licznych kategoriach generalnych oraz wiekowych. Na imprezę zapraszana jest TVP Info, gwiazdy ze świata sportu i show biznesu, których obecność jest wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich zgromadzonych. Tegoroczna 24. edycja odbędzie się 26 maja na Placu przed Miejskim Domem Kultury. Bez wątpienia Mazowiecka Piętnastka to wydarzenie, które do Mińska Mazowieckiego przyciąga najwięcej „turystów” – ludzi podróżujących po całej Polsce
w poszukiwaniu sportowej adrenaliny, którzy niejedno już widzieli i słyszeli. Wiemy z ich opinii,
że Mińsk jest atrakcyjnym miejscem, a nasza impreza stoi na wysokim poziomie.
Biegi Uliczne o rozmachu takim jak nasz, z liczbą uczestników przekraczającą 1000 osób biegających (nie wspominając o kibicach), to nie lada wyzwanie logistyczne. Możemy pochwalić się tym, iż w świecie biegowym mamy z pewnością jedne z lepszych nagród, co świadczy nie tylko o wyjątkowości naszego miasta, ale i o hojności ludzi, którzy angażują się w tę inicjatywę. Podczas jednej edycji nagradzamy ponad sto osób w kategoriach generalnych, wiekowych, drużynowych oraz dziecięcych. Nie zapominamy także nagradzać osób niepełnosprawnych
oraz najstarszych zawodników biegu. Dla uczestników zaplanowany jest udział gwiazdy ze świata sportu, dla najmłodszych liczne atrakcje i animacje, tak aby Mazowiecka Piętnastka kojarzona była również z rodzinną zabawą.

mazowi

Jeżeli chodzi o samą trasę, jest ona atestowana i biegnie ulicami północnej części naszego miasta. Bieg na 5 km to jedno, natomiast 15 km to 3 okrążenia. Na trasie każdego
z dystansów zlokalizowane są 2 punkty odżywcze oraz 2 kurtyny wodne. Impreza na żywo jest komentowana przez znanego i profesjonalnego komentatora biegów. W bogatym pakiecie startowym znajdzie się bawełniana torba, piękna koszulka techniczna, napój izotoniczny, baton energetyczny oraz gadżet. Dla każdego z uczestników po zakończonym biegu będzie czekał posiłek oraz woda, a na mecie pamiątkowy medal. Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy.

ZAPISZ SIĘ!