Aktualności

GPTB 2020 ODWOŁANE

GPTB 2020 ODWOŁANE


Drodzy biegacze,

Z ogromnym smutkiem, ale i poczuciem odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo Wasze
i naszych pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Cykl został wspaniale zainaugurowany 23 lutego br. podczas 40. Półmaratonu Wiązowskiego. Rekordowa frekwencja i świetne wyniki biegaczy, rozbudziły nasze nadzieje
na fantastyczną rywalizację podczas dalszych etapów Grand Prix.

Niestety w obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy i kiedy odbędą się kolejne imprezy zaliczane do GPTB. Stan epidemii, kolejne obostrzenia wprowadzane przez rząd i sukcesywnie zaostrzane uniemożliwiają prowadzenie jakiejkolwiek działalności związanej z organizacją imprez sportowych czy rekreacyjnych. Wszyscy organizatorzy biegów stoją przed podobnymi dylematami. Biegi są przekładane na następny rok lub kumulują się jesienią.

Po wspólnych konsultacjach organizatorzy biegów w Wiązownie, Mińsku Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim i Siedlcach postanowili odwołać Grand Prix Traktu Brzeskiego 2020.

Mamy nadzieję, że naszą decyzję przyjmiecie ze zrozumieniem i wszyscy zobaczymy się podczas kolejnej edycji Grand Prix Traktu Brzeskiego w 2021 roku.

Jednocześnie informujemy, że wyniki 40. Półmaratonu Wiązowskiego i 23. Wiązowskiej 5-tki zostaną zaliczone do przyszłorocznej klasyfikacji GPTB. Startując w 2021 roku w Wiązownie będziecie mogli spróbować poprawić swoje wyniki, a w klasyfikacji GPTB zostanie uwzględniony wynik lepszy.

                                                                                                            Organizatorzy