Aktualności

MAŁY BIEG Z

MAŁY BIEG Z "WIELKĄ" KOSZULKĄ


Platerów to malowniczo położona wieś na skraju Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, licząca niespełna 800 mieszkańców. Jak to możliwe, że właśnie tam odbywa się najważniejsze wydarzenie sportowe w całym powiecie?

Wymagająca trasa i ciężkie warunki atmosferyczne nie zachęcają „łowców życiówek”, co więc sprawia, że liczba startujących niezmiennie się zwiększa?

Biegiem przez Platerów od początku swego istnienia, tworzony jest przez ludzi z pasją, co widać podczas każdej edycji. Ambasadorką biegu od lat jest Lidia Chojecka. Priorytetem dla organizatorów nigdy nie była jak największa ilość uczestników, lecz zadowolenie każdego z osobna. Wyjątkowy charakter imprezie nadaje ognisko integracyjne, które jest okazją do nawiązania nowych biegowych znajomości, wymiany doświadczeń czy opowiedzenia innym o swoich osiągnięciach.

Tegoroczna, ósma już edycja imprezy zapowiada się niezwykle interesująco. Na biegaczy czeka wiele niespodzianek, a pierwszą z nich jest niecodzienny projekt koszulki. Organizatorzy biegu ogłosili konkurs plastyczny dla dzieci z powiatu łosickiego, zwycięskie prace pojawią się na koszulkach „8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów”. Tym samym praca 6-letniej Amelii Gałeckiej ozdobi koszulkę biegów głównych, a 12-letniej Zuzanny Chalimoniuk – koszulkę biegów dziecięcych. Ten oryginalny pomysł spotkał się z ogromną aprobatą w mediach społecznościowych.

Jakie jeszcze ciekawostki szykują organizatorzy biegu, dowiecie się niebawem.

Zapisy na bieg ruszają już wkrótce!

praca

praca 2