Aktualności

ETAP IV - PLATERÓW

ETAP IV - PLATERÓW


Rekordowy pod wieloma względami 8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów, czyli czwarty etap naszego Grand Prix, odbył się w niedzielę 25 czerwca.

Przy pięknej pogodzie, lekkim wietrze i na wymagającej trasie padł rekord frekwencji. Impreza zgromadziła około 800 biegaczy z całej Polski, którzy zmagali się w biegu głównym na 10 km,  biegu na 3333 m i marszu Nordic Walking. Około 250 dzieci wzięło udział w zawodach dla dzieci i młodzieży.

O wysokim poziomie sportowym świadczy rekord trasy biegu na 10 km, który pobity został aż o minutę! Zwyciężył Krzysiek Żebrowski (31:09) reprezentujący Siedlecki Klub Sportowy Feniks, wśród kobiet pierwsza na mecie była Anna Gosk (38:27) z Białegostoku.

Organizatorzy dbając o promocję zdrowia i picia wody z kranu, postawili na siemiatycką kranówkę. Orzeźwienie na trasie biegu zapewniały liczne punkty z wodą dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Komunalne Siemiatycze. Nieocenione okazały się także strażackie kurtyny wodne. Na mecie czekały piękne medale i jabłka (symbol biegu i gminy Platerów).

Na biegaczy i kibiców czekały liczne atrakcje – w specjalnie przygotowanej Strefie Jabłka można było spróbować wyśmienitych specjałów z tego owocu. Dzieci do woli korzystać mogły z kolorowych dmuchanych zamków, a biegacze zregenerować się podczas ogniska integracyjnego.

Bieg miał również aspekt charytatywny, kilometry łącznie pokonane przez wszystkich zawodników po przeliczeniu na złotówki dały kwotę 4495 zł, która została przekazana na pomoc dla Gabrysi i Filipa, rodzeństwo z powiatu łosickiego cierpiące na chorobę genetyczną pęcherzowe oddzielanie naskórka.

Pełne wyniki >>> Platerów - bieg na 10 km <<<