Aktualności

ETAP 1 - WIĄZOWNA

W niedzielę, 5 marca odbyła się 37. edycja Półmaratonu Wiązowskiego. Wyjątkowo zawodnicy biegali przy prawdziwie wiosennej pogodzie.

Tego dnia do Wiązowny przybyło ponad 2,5 tys. zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy, Białorusi i Łotwy. Rekord frekwencji został pobity na wszystkich dystansach! Impreza z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem w świecie biegowym.

Bieg główny na dystansie 21,097 km ukończyło 1369 biegaczy (w tym 245 kobiet), to aż o 10% więcej niż przed rokiem! Rekordowa pod względem frekwencji była też Wiązowska 5-tka, którą ukończyło 703 biegaczy (280 kobiet). Najszybciej na mecie biegu głównego zameldowali się: Andrzej Starżyński reprezentujący Klementowice (01:07:17), a wśród kobiet Angelika Mach z Babic (01:16:49). W Wiązowskiej 5-tce jako pierwsi finiszowali Damian Roszko (14:31) i Katarzyna Rutkowska (16:57) - oboje z Białegostoku.

Piękna, wiosenna pogoda przyciągnęła również wielu młodych adeptów biegania – 412 w biegach młodzieżowych oraz 349 w Biegu Krasnoludków.

Pierwszy odcinek tegorocznej edycji naszego biegowego cyklu z dumą oceniamy na bardzo dobry. Mamy nadzieję, że piękny medal za ukończenie biegu zachęci Was do kontynuowania wspólnej biegowej przygody, zdobycia całej kolekcji pięciu medali i oczywiście do walki o punkty i jak najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej GPTB.

Do zobaczenia 28 maja w Mińsku Mazowieckim!