Aktualności

38. PÓŁMARATON WIĄZOWSKI ZA NAMI

Kolejny Półmaraton Wiązowski przeszedł już do historii! 4 marca Wiązownę odwiedziło prawie 2,7 tys. zawodników i zawodniczek udowadniając, że zimowa aura pasjonatom biegania niestraszna. Bo w Wiązownie nie biega się tylko dla wyniku, ale także (a może przede wszystkim) dla dobrego rozpoczęcia sezonu i dla zabawy.

Kilkustopniowy mróz i momentami silny wiatr (zwłaszcza po nawrocie półmaratońskiej trasy), nie ułatwiał biegu. Zwłaszcza, że poprzednie edycje imprezy przyzwyczaiły nas do wręcz wiosennych warunków. Jednak te cięższe, niż do tej pory, warunki pogodowe nie wystraszyły amatorów biegowego szaleństwa - trasę półmaratonu pokonało 1561 zawodników i zawodniczek, a Wiązowskiej 5-tki – 673 osoby.

Najszybciej na mecie połówki zameldowali się Emil Dobrowolski (z czasem 1:06:50), drugie miejsce zajął Abderrahim Elasri (01:07:59) a trzecie Ivan Babryka (01:08:41). Wśród kobiet najszybsza była Angelika Mach (1:15:20), która do ostatnich metrów walczyła o pierwsze miejsce na podium z Dominiką Stelmach (01:15:25). Ostatecznie różnica czasu pomiędzy Paniami wyniosła zaledwie 5s! Trzecie miejsce z czasem 01:18:56 zajęła Tatiana Vernygor.

Trasę Wiązowskiej 5-tki najszybciej pokonał Krzysztof Wasiewicz (15:14), tuż za nim na mecie zameldował się Wojciech Kopeć (15:17) oraz Bartosz Pawlak (15:20). Dystans 5 km wśród kobiet najszybciej pokonały Katarzyna Rutkowska (16:31), Anna Gosk (16:44) i Ewa Jagielska (17:16).

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za to, że byliście z nami, że wsparliście akcję „Biegnę dla Rysia”, że tego zimowego dnia po prostu chciało Wam się chcieć! To dzięki Wam i z myślą o Was możemy organizować kolejne edycje Półmaratonu Wiązowskiego.

Dziękujemy za fajnie spędzony czas i zapraszamy do Wiązowny na kolejny, 39. Półmaraton Wiązowski, który wystartuje 24 lutego 2019 r.

A kolejny etap Grand Prix to majowe bieganie w Mińsku Mazowieckim.